505-805-567 | 42 250-84-83

Ważne terminy

do 5   – przekazanie do biura rachunkowego wszystkich dokumentów księgowych za miesiąc poprzedni

do 15  – termin opłacania składek zus przez płatników posiadający osobowość prawną, m.in.: spółki kapitałowe (spółki akcyjne i spółki z o.o.), spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje, jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie wyższe, Kościoły, ZUS, ZOZ, itp.

do 20  – termin opłacania składek zus przez płatników opłacający wyłącznie składki na własne ubezpieczenia (np. wspólnicy spółek), przedsiębiorcy i inne podmioty nieposiadające osobowości prawnej, które zatrudniają innych ubezpieczonych, w tym spółki osobowe (tj. spółki jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne).

do 20  – termin wpłaty ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, wpłaty zaliczki PIT-5 i PIT-5L przez osoby prowadzące działalność gospodarczą, a także zaliczki na PIT-4 od wypłaconych wynagrodzeń

do 25  – termin rozliczenia podatku VAT-7 oraz VAT-7K oraz przesyłania w wersji elektronicznej pliku JPK

Czy ten artykuł był przydatny?

Średnia ocena 5 / 5. Ocena: 1

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on print
Print

Sprawdź inne porady

admin

Ważne terminy

do 5   – przekazanie do biura rachunkowego wszystkich dokumentów księgowych za miesiąc poprzedni do 15  – termin opłacania składek zus przez płatników posiadający osobowość prawną, m.in.:

Czytaj dalej »
admin

Nowa strona

Jeśli szukasz dobrej księgowej to odezwij się do nas 🙂 Certyfikat Ministerstwa Finansów, OC Firmy 42 250 84 83, 505-805-567 Czy ten artykuł był przydatny?

Czytaj dalej »
admin

Mikrorachunek podatkowy

Od 01.01.2020 r każdy przedsiębiorca wpłaca podatki na swój mikrorachunek podatkowy, link do wygenerowania rachunku poniżej:https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku…/ Czy ten artykuł był przydatny? Oceń przydatność Średnia ocena

Czytaj dalej »